Μηχανικός Πωλήσεων

  • Πλήρης απασχόληση
  • Εθν. Αντιστάσεως 45 Πεύκη, Αθήνα 15121
  • Αριθμός θέσεων: 1

Η εμπορική εταιρεία ΥΔΡΟΠΛΑΝ Α.Ε που δραστηριοποιείται στον χώρο του μηχανολογικού εξοπλισμού  και συστημάτων συλλογής, επεξεργασίας και διάθεσης λυμάτων, αναζητά Μηχανικό Πωλήσεων .

Περιγραφή Θέσης

  • Προσέγγιση υπαρχόντων & νέων πελατών για την προώθηση και πώληση των τεχνικών λύσεων και προϊόντων της εταιρείας.
  • Επισκέψεις και εκπροσώπηση της εταιρείας, παρουσιάσεις, υποστήριξη του προϊοντικού μείγματος σε αρχιτεκτονικά και τεχνικά γραφεία, εργοτάξια, μηχανικούς και συνεργεία.
  • Εντοπισμός αναγκών των υποψήφιων πελατών
  • Σύνταξη χρηματοοικονομικών προσφορών.
  • Παρουσίαση των προϊόντων της εταιρείας
  • Παροχή συμβουλευτικής υποστήριξης σε τεχνικά θέματα και προτάσεις για νέα τεχνικά προϊόντα.
  • Υποστήριξη των ενεργειών του Marketing με συμμετοχή σε εκθέσεις/συνέδρια και παροχή πληροφοριών από την αγορά.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού (ΑΕΙ/ΤΕΙ).
  • Προηγούμενη επαγγελματική προϋπηρεσία σε κατασκευαστική εταιρία ή στην πώληση υδραυλικού εξοπλισμού θα εκτιμηθεί.
  • Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών.
  • Δίπλωμα οδήγησης και δυνατότητα ταξιδιών.
  • Δεξιότητα διαπραγμάτευσης και πειθούς.
  • Αυτοπεποίθηση και αξιοπιστία.
  • Ικανότητα συνεργασίας αλλά και αυτονομία.
  • Διαχείριση πίεσης και άγχους.

Προσφέρονται

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών (σταθερός μισθός και bonus επί των πωλήσεων).
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο.
  • Εταιρικό κινητό & Laptop.
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας σε πνεύμα συνεργασίας και σεβασμού.
  • Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης σε ένα τάχιστα αναπτυσσόμενο χώρο.
elEL